Najlepsza długoterminowa inwestycja – okna drewniane

Wybierając okna do swojego domu czy biura, decyzja nie można być pochopna. To dość duża inwestycja, dlatego powinna być dokładnie przemyślana i zaplanowana.

Okna drewniane

okno drewniane ecothermNa wstępie trzeba zaznaczyć, że są one droższe od okien plastikowych (bo wymagają bardziej skomplikowanego procesu produkcyjnego), ale jest to wynagrodzone ich późniejszymi zaletami. Drewniane profile okienne mają bardzo dużą sztywność, dlatego można z nich produkować okna o dużych rozmiarach. Do tego, można zamówić z nich okna właśnie o nietypowych wymiarach, a także o różnorodnych kształtach. Drewniane ramy nie brudzą się tak szybko i intensywnie jak te plastikowe, są więc łatwiejsze do czyszczenia. Warto także dodać, że drewno nie emituje szkodliwych substancji, nie powoduje więc alergii, a nawet polepsza mikroklimat pomieszczeń. Do tego, jako produkt naturalny tworzy w domu przytulną atmosferę.

Pomocne rady

Po decyzji o kupnie okien drewnianych Witraż, trzeba być gotowym na to, że ich ramy wymagają co kilka lat konserwacji i odnawiania. Należy wtedy usunąć starą powłokę, a potem ponowienie je pomalować lub polakierować. Natomiast w pomieszczeniach wilgotnych wymagają dodatkowego zabezpieczania (szczególnie w czasie remontów). Jednak nie są tą prace niemożliwe do wykonania. Biorąc pod uwagę całkowity okres użytkowania drewnianych okien (kilkadziesiąt lat), a także ich wytrzymałość i energooszczędność, to widać, że stanowią one najlepszą długoterminową inwestycję

Tagged